Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Border kolie

páníčci štěňátek z předešlých vrhů píší

Vítejte na stránce border-kolie-vojkov.wbs.cz v sekci Páníčci štěňátek z předešlých vrhů píší

 

 

Občas se na nás obracíte s dotazy, jak jsou spokojení nový majitelé štěňátek z našich vrhů se štěňátky a vůbec s chovem Border kolií. Jelikož jsme s většinou z nich v kontaktu a dostáváme průběžné informace o tom, jak se jim daří, řekli jsme si, že nejjednodušší bude zveřejnit pro Vás sem tam nějaký mail. Tímto také děkujeme všem páníčkům našich štěňátek, že i v té dnešní uspěchané době najdou nějaký čas a napíší pár řádků, jak se vede a třeba přihodí i nějakou tu  fotku. Moc rádi si to i po čase pročítáme. Ať Vám ty naši rafani přináší stále jen samé radosti!:-)

 

 

Dobrý den,
 
zasílám Vám výsledky výstav za rok 2014 s naši Ari :-) Dělá nám radost. V březnu vyrážíme do Nitry.
 

Krajská výstava Dětřichov – výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz

Krajská výstava Lanškroun – výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz

Speciální výstava KCHMPP – výborná

Krajská výstava Litoměřice – výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz

Oblastní výstava psů Příbram – výborná 1, vítěz třídy, Oblastní vítěz

Krajská výstava Kladno – výborná 1, vítěz třídy

Klubová výstava KCHMPP – výborná 2, res. CAC

Evropská výstava psů Brno – velmi dobrá

S pozdravem, KA

 

 

Dobrý večer paní Zouzalová,

Musím se s vámi podělit o novinky :) včera jsme s radostí oslavili tři měsíce a rosteme jako z vody, už máme skoro 8,5 kila. Neustále slyším chválu od lidí, jak je nádherná, i nepejskaři se vždy rozněžní. Máme za sebou už všechna štěněčí očkování a hrdě nosíme známku, když už jsme tak velké slečny. Doma jsme téměř dokonale čistotné, i přes noc už vydržíme, ale přeci jen se někdy stane, že nám to ještě občas ujede. Na procházky chodíme téměř každý den a učíme se, že na vodítku se chodí slušně, netahá se a jde se víceméně u nohy. Pořád odměňujeme pamlsky a je to liška podšitá, někdy mi jde už sama od sebe ukázkově u nohy a kouká na mě a čeká, kdy teda dostane tu odměnu. Je to šikulka a moc jí to jde, když jsme někde samy v polích, vydrží mi takhle už jít třeba i čtvrt hodinky. Jinak kde není tak velká šance, že někoho potkáme, tak už jí pouštím na volno a na zavolání skoro vždy přijde, ale ještě si tím nejsem na sto procent jistá, je to mimčo, tak jinak to jistíme vodítkem, aby se něco nestalo. Často chodíme ve třech i s dalmatinem a to se teprv vylítá, jak se ho snaží pořád dohnat. Jinak toho si adoptovala jako tátu a neustále na něj doráží, skáče a chce si hrát. Strachu z cizích lidí na ulici a projíždějících aut už jsme se v podstatě zbavily, jen z cizích pejsků máme pořád respekt, ale někdy se i skamarádíme a chvilku si pohrajeme. Pomalu se začínáme učit i základní povely, hezky po lehoučku a zatím žádný problém. Je to miláček celé rodiny. To je v rychlosti asi to nejdůležitější a přikládám nějaké fotky. 
PS: Vždy mě pobaví tím, jak spí, fotka na pelechu je jediná, co se mi tam podařila pořídit :D
 

Dobrý den,

zasílám foto z výstavy v Dětřichově u Svitav 19.4.2014:-) Arinka získala výbornou 1, vítěz třídy otevřené a krajského vítěze:-)

Zdravíme

Andrea a Ardea

 

Dobrý den paní Zouzalová,

prohlížela jsem si Vaše stránky s novými štěňátky a musím Vám napsat, že jsem z Bena tak nadšená, že kdybych byla mladší, okamžitě bych si jela pro Lorenza. Moc se mi líbí. Nádherní jsou všichni. Moc mě těší, když jdu s Benem po městě nebo kdekoliv, každý říká jak je to krásný pes a přesto, že ho jen vyčesávám když líná, má nádhernou lesklou srst, všichni mě podezřívají, že ho pořád šamponuji, ale není to pravda. V období jara a podzimu chodíme domů špinaví s odpuštěním jako prasata, ale Beník nemá problém s vanou, skočí do ní, nechá se osprchovat, po osušení vyskočí ven, je to zlatíčko. Jsme si čím dál tím víc blíž, jeho komunikace se mnou probíhá přes oční kontakt a jeho tázavé oči co budeme dělat, na rozcestí -  kudy půjdeme, co to meleš? já ti nerozumím, co vlastně chceš, mě vždycky dostanou a vše špatné je odpuštěno. Velmi dobře vycítí, když jsem na něj naštvaná, stačí jen mírně zvýšit a zdůraznit hlas, stahne uši dozadu, sedne si mi k noze, kouká na mě s výrazem já jsem přece hodný pejsek. Když je to na vycházce, musí mi jít u nohy a co chvilku se na mě podívá s výrazem "ještě se zlobíš?"  Chvíli mu říkám, že se ještě zlobím, ale moc dlouho mi to nevydrží. Dokonce jsem se musela hodně držet abych se nesmála, když pršelo, měla jsem kapucu a on mi neviděl do tváře, tak mě pořád předbíhal, aby pod tu kapucu viděl, jak se tvářím.  Na agility mi výcvikářka říká, že je moc šikovný, na to jak mu špatně ukazuju, jde vždycky tam, kam má. Je chytrý, miluje vodu, umí se potopit pro míček pod vodu, když ho některý z jeho psích kámošů utopí v potoce, Ben ho vždycky najde a vytáhne. Kdybych vám měla napsat nějakou negaci, žádná mě nenapadá. Vlastně jedna jo, ale to je příroda. Když se hárají fenky, neposlechne, maže za ní, pokud je za plotem, stačí mi čekat, přiběhne ke mě, protože ví, že je mu to houby platný. Nikdy mi neutekl tak, abych ho musela dlouho hledat. Maximální doba, kdy jsem na něj čekala bylo 5 minut. Na většině našich procházek spolu pořád něco podnikáme, ale když nemám náladu, (ale to je opravdu jen vyjímečně), chvíli na mě kouká a když mu řeknu dneska ne,tak si čuchá a prohání se sám. Tak to je zatím vše, z našeho všedního života a kdybych si měla znovu vybírat, border kolie je jasná volba. 
V.Vojtová a Ben

 

Dobrý den paní Zouzalová,

také vám přeji do nového roku vše nejlepší a hlavně zdraví. Z Albiho vyrost pěkný drak a hlavně nebojácný obranář. Chodíme spolu každý týden na cvičák kde trénujeme poslušnost a obrany. Pravidelně spolu chodíme na procházky.
Albi je super v tom že je přátelský a velice chápavý, takže cviky zvládá s nadhledem. Máme uspěšně zvládnutou zkoušku ZZO a teď se připravujeme na BH. Uvažuji o tom že bych s ním možná začal jezdit na agility. 

 

 

Krásný dobrý den

Rozhodl jsem se Vám v tento předvánoční čas, napsat několik řádek, jak se daří Isarkovi (i když už musím říci Isarovi, protože již neskutečně vyrostl). Minulou sobotu jsme dokončili základní kurs v kynologickém oddíle Lysá n.Labem. Isar udělal velké pokroky a dělá nám ohromnou radost. Zvládnul bez problému přivolání, chůze u nohy, samozřejmostí je sedni, lehni, zůstaň. I když poslední povel “ zůstaň“ nám dělal trochu problémy. Jelikož mě asi hrozně „miluje“ a když jsme spolu tak se ode mě nehne více jak na pět kroku a stále mě sleduje jestli jsem mu na blízku. Je to, ale velmi učenlivý pejsek a tak po několika výcvikových lekcích zvládl i tento povel. V současné době od něj odejdu až na 50-60 m, a on poslušně čeká buď na přivolání nebo až se k němu vrátím. Je stálé nesmírně temperamentní a co se týče lotrovin neúnavný. Také je dobrý hlídač i když jsem četl o tomto plemenu, že by případného zloděje ochotně provedl po domě, u Isara to neplatí. Okamžitě nám dává vědět o návštěvě u braňky. A myslíme si, že by si každý rozmyslel vejít k nám bez pozvání a našeho vědomí. Jediná věc, s kterou mě trápí je, že nespí v krásné zateplené boudě, ale leží před dveřmi na rohožce. Dělal jsem již nesčíslně pokusů jak ho donutit, aby se na noc v boudě schoval. Různě jsem mu ji vystlával, připevňoval oblíbené hračky, přemísťoval, nic platný. Vždy se přijde podívat otočí se v ní a to je vše. Manželka mě uklidňuje, že kdyby mu byla zima tak si do ní vleze, ale já ho lituji a tak není daleko doba, že až začne opravdu mrznout, tak to nevydržím a bude na noc v teplé chodbě. Chtěl jsem se zeptat, jakou  máte zkušenost, jak přečkávají Vaší pejsci mrazivé období a jestli je normální, že Isar nespí v boudě. Aby Vám Isar nevypadl z vědomí, posílám několik foto, jak v současné době vypadá.

Přejeme Vám s manželkou krásné a klidné prožití vánočních svátků a hlavně pevné zdraví Vám i vaší rodině v novém roce.

Zdraví Vás Jaruška a Mirek

 

 

 

Dobrý den paní Zouzalová,
musím se Vám pochlubit s naším dnešním prvním velkým úspěchem: s Hardíčkem se nám podařilo splnit zkoušku z dogdancingu divize Freestyle 1. úrovně na Výbornou ! :) Já byla šíleně nervozní
(byly to naše první závody vůbec), ale Hardík nás zachránil a krásně odcvičil celou sestavu, i když jsem zmatkovala. Je to můj hrdina a dogdancingovou kariéru má asi nalinkovanou hned vedlé té agiliťácké, kde už doučujeme jen slalom a houpačku a na jaře bychom taky mohli vyrazit na závody. Trenérka ho moc chválí za skvělou pozornost na parkuru a supr pohyb na překážkách.
Tak nám držte palce:)
Mějte se krásně a podravujte smečku.
Zdraví
Kačka a Hardísek

 

 

 

Dobrý den Miluško,

musím se Vám pochlubit s Girušky prvním úspěchem :)
V sobotu jsme byly na Krajské výstavě v Plzni a GIrča byla ve třídě dorostu a dostala ihned známku velmi nadějná 1, byla moc pochválena za krásný korektní exteriér, výborný pohyb . Krásně se předvedla , udělala nám velikou radost, tak hrdě nosila svojí první medaily. Je to holka šikovná na to že je to ted pubertačka,která nám nejspíš brzy začne prvně hárat ( už je to velká slečna :) , tak před lidma se předvedla jako profík :) 
Zasílám pár fotografií
ODchovala jste prostě krásnou holčičku :)
Hezký den Míša

 

 

 

Dobrý den paní Milko,

Zdravím Vás z upršeného Onomyšle. Dlouho jsme o sobě nedali vědět, tak to doháním a zasílám několi foteček Albouška. Vyrostl ve statného psa, má neuvěřitelně milou a mazlivou povahu. Je lehce ovladatelný a musím upřímně přiznat, že jsme mu propadli celá rodina.

Syn s ním chodí na cvičák, ovládá základní povely, zkoušejí i obrany, které se mu velice líbí, na louce si syn vybudoval překážky a nacvičují 
agility. Zasílám adresu cvičáku, kde je 12.5. hned na první fotce. http://www.zko-janovice.estranky.cz/clanky/fotky-rajce.net.html.
Jak se daří Vám? Co Arletka, myslím, že je jí Alboušek dost podobný.
Přeji krásný den, užívejte si pejskama krásné chvíle a pohodu :-)) Mirka

 

 

 

Dobrý den,

tady zase po dlouhé době Ben (Cid). Jsem už krásně narostlý, štíhlý, samý sval. Však se mnou panička taky chodí denně ven, každé pondělí máme cvičení, to prý abych se nezapoměl slušně chovat a že mi musí zaměstnat hlavu.  Přemístili jsme se do města, cvičíme na náměstí, chodíme průchodama, panička musí odevzdat vodítko a jdeme. Chodím jí u nohy, odloží mě na kraji náměstí a jde pryč. To jí tedy sleduji, ale ležím. Pak mě zavolá a má takovou radost že přiběhnu mezi všemi těmi lidmi a psy rovnou k ní, že jí to přeci nemůžu zkazit. No je toho hodně co za ty 2 hodiny stihneme. Domů vždycky přijdu tak utahaný, že sebou seknu a spím. Po očku ale sleduju paničku, co kdyby šla zase ven a já jsem  n  e  ú  n  a  v  n  ý.  Taky jsem byl v televizi v pořadu Chcete mě. Ne, panička by mě do útulku nedala ani za nic, ale je tam takový pořad o psí řeči a já tam předvádím přeskok a přivolání. Když něco dělám, tak to dělám s velkou chutí, vyjma slalomu. Ten mě tedy vůbec nebaví, proč se mám motat mezi tyčkama jsem doteď nepochopil. Za to tunel, přeskoky a proskoky, to miluju. Vletím do všeho co mi panička ukáže. Paničce věřím. Jdu všude tam, kam jde ona. K veterináři, po děravých schodech, ale když je bouřka, tak se bojím. Nejdřív jsem se s bouřkou na zahradě hádal, ale pak jsem přišel na to, že je lepší se k paničce stulit. Když k ní běžím říct jí, že je bouřka nebo co to bouchá, vypadám jak Fido, ale u ní se uklidním a už se nebojím. Dokonce i usnu. Taky mám kamarády, honíme se po poli a loukách za míčkem, ale já jsem gentleman, i když ho chytím první, a to skoro vždycky, když ho chtějí, tak jim ho dám. Taky chodíme do lesa, peří mi nic neříká, ale zajíc nebo srnka, to je jiná. Panička už mě ani moc nevolá, ví, že se do minutky vrátím. Taky je tu v lesích hodně prasat. Jedno jsme s kámošem retrívrem vyhnali z pelechu, ale panička pískala jak o život, tak jsem běžel raději k ní. Mezi námi, paničku mám přečtenou jako knihu, tak se mi občas podaří jí ošulit.  Jinak poslouchám a jsem hodný a krásný rošťák. Jen mužské lidské pokolení nemusím. Nevěřím jim. Když je neznám, tak na ně vrčím, jenže panička už pozná, kdy se chystám k útoku a zarazí mě. Ale říká, že jsem pojištěný, tak proč bych jim alespoň jednou nemohl natrhnout zadek ne?  Tak to je asi vše, až se zase paničce podaří vyfotit mě, tak vám pošlu fotku. 

Ben z Benešova.  

 

 

Dobrý den,

paní Zouzalová, máte nádhernou vnučku a ta fotka je moc krásná. Máte pravdu, borderky jsou akční, ale hlavně chytrý. Rychle jim to pálí, že má člověk v mém věku co dělat, aby jim stačil. Náš výcvikář mi vždycky říká "Máš chytrýho, rychlýho psa, ty ruce musí kmitat. On už je zpátky a ty tu teprve máváš rukama". Ze začáku jsem si myslela, že jsem si vybrala špatně, právě proto, že mu nestačím, ale teď bych ho nevyměnila ani za nic a šla bych do toho znovu, jen bych k výchově přistupovala trochu důsledněji. Není to o křiku a trestech, ale o důslednosti. Je to pacholek, když mám v ruce piškot, běží vedle mě a dívá se na mě, pak ho to přestane bavit (stejně mi nic nedáš). Když ztratí míček, stačí mu říkat hledej, hledej a on se může přetrhnout, jak lítá a hledá. Z 99 % ho najde. S tím filmováním to bylo tak, že na cvičáku natáčeli pro pořad Chcete mě. V jednom případě jsem ho půjčila jedné holčičce, když chtěli ukázat, že i dítě může ovládat psa a v dalším díle ukazovali jak se dělá přivolání, když pejsek neudělá přesně to, co chcete. Beník si totiž udělal zkratku, když mu řeknu ke mě, letí a místo aby si předsedl, sedne si rovnou k noze. To je ovšem podle cvičáku špatně, ale mě je to jedno, abych se přiznala, hlavně že přijde. Takhle jsem ho zkazila i s aportama, my si spolu na procházkách hrajeme takovou hru, já hodím míček, on ho najde, přinese (ale nikdy mi ho nedá), položí na zem, vleže zacouvá kus od něj a když se k míčku přiblížím, vystartuje a sebere mi ho s výrazem "a nedám ti ho". Jen když mu řeknu "nech", tak mi ho dovolí sebrat a hodit. Představte si, že je tak chytrý, že když jdeme s jinými psy, schová ten míček někam za sloup nebo za strom, odcouvá dost daleko, lehne na zem a kouká střídavě na mě a  na místo kam míček odložil. Ostatní psi vědí houby, jen my dva víme, kde je.  Takže zpět k televizi. Zadáte si  www.ct2.cz, na liště nahoře jsou pořady od A-Z, na ty klinete, pak kliknete na písmeno CH, na pořad chcete mě, pak na videoarchiv a 14.4. a 28.4. v části "Psí řeč" 14.4. je o vhodnosti pořizovat psa k dětem a 28.4. jak dávat správně povely. Bena snadno poznáte, je tam jediná borderka.  Myslím si, že když borderku správně vychováte, bez řvaní a trestů, ale důsledně, lepšího kámoše nenajdete. Ze zkušenosti vím, že jak mu jednou prominu co měl udělat a netrvám na splnění, kašle na to i podruhý a potřetí. V tom  se projevuje ta jeho chytrost. Pravidla, která jsme mu nastavili když byl malý, dodržuje bez problémů, nežebrá u stolu když jíme, nevezme si z kuchyňské linky žádné jídlo ani maso, i když ho cítí, co je na jakémkoliv stole nesežere, ani jsem ho to nemusela dlouho učit, stačilo dvakrát, třikrát říct nesmíš. Taky miluje vodu, neprojdeme kolem potoka, rybníka nebo louže, aby se v ní alespoň nesmočil a to i v zimě. Horko mu nedělá dobře,  dneska jsme to trochu přehnali s lítáním za míčkem, poprvé co ho mám si cestou domů lehl a odpočíval.  Ještěže máme na zahradě vanu plnou dešťové vody, to je jeho koupelna, když je mu horko, vletí do ní a koupe se. Teď tu leží a spí, ale jak ho znám, stačí se zvednout ze židle a je opět připraven k akci. Tak jsem vám toho naplácala páté přes deváté, ale Ben mi udržuje kondici, jsme spolu až na pár chvil 24 hodin denně, díky němu jsem se seznámila s bezvadnými lidmi, pejskaři, i manžel, který byl proti pořízení psa, je šťastný, když ho Ben přijde v noci "zkontrolovat". Přeji Vám, ať se daří, máte krásného krycího psa, tak budou štěňátka jak malovaná. Hlavně pohoda a klídek, žádné stresy a ať vám dělá radost vaše krásná vnučka. 

 

 

Dobrý večer Miluško.
Dnes jsem ztahovala fotky a jsem dojatá, jakými změnami Henruška prošla. Dnes je z ní nádherná pubertální dáma s neuvěřitelným temperamentem a bezednou láskou. Už si bez ní život nedokážeme představit. 
Jinak v květnu jdeme na první výstavu, je v Letňanech, mezinárodní
Přejeme hezký víkend

 

 

Dobrý den paní Zouzalová,

jéjé, to už je pěknou dobu, co jsme se vám neozvali, ale chápete to, máme doba přeci borderku. :D Jinak Floydíkovi je dneska 1 rok !!! V sobotu budeme dělat velkou oslavu, dárečky a dort, přijde celá rodina :). 
Není ani možné, jak ten čas letí co ? Teď tady vedle mě leží s botičkou v puse a spokojeně si kouše. Je k neuvěření, že tak rychle vyrostl .. Zrovna včera jsme si pouštěli videa, kde byl úplně malinkej. :D Je to jako kdyby jsme natáčeli dítě :D Taky že jo, je to takové naše miminko, a úplně nejroztomilejší je, když chodí naše v 5 budit :D  Dělá to moc zajímavým způsobem, lehne si mezi ně a kroutí se jim u obličeje, dokud neotevřou oči :D. Mě s bráchou budí tvrdým dopadem všema čtyřma na hlavu :D. 
Je to naše zlatíčko :D. Úplně nejvíc jsem byla šťastná když jsem ho asi v půl-roce naučila 'pac'. :D On ten náš kluk je takovej "divokej". :D Je to maximální hlídač, lidi se ho normálně bojí za plotem. :D Venku je to lepší, ale taky pořád tak nenápadně pokukuje a nejraději by nás chránil všema čtyřma. :D  Teď v zimě, (jeho první sníh:D) miluje zimu. Vždycky když jsme vyšli na zahradu, skočil do sněhu a štěkal na mě, ať jdu taky. Potom byl nejspokojenější. :D Než mamka příjde z práce je s Blekem (11, novofundlák) v kotci a vždycky tak sladce se do něj zavrtá a spí. Taky si našel spoustu psích kamarádů, nejradši má sousedovic Rexe, se kterým se dokáže zabavit sám a to je co říct :D Dokáže s ním přes hodinu běhat sem, tam za plotem. :D Taky je hodně vybíravej :D Nevezme si do pusy balonek, kterej nepíská, nebo je zrovna vyroben z jiné látky než jsou tenisáky :D 
Možná začne chodit i na výstavy, ale je to spíš takovej mazel a pro nás je to šampion i bez osvědčení :) 
Letos s námi byl i na horách v Rakousku, my lyžovali, Floydík chodil s maminkou na horské tůry. Moc se mu tam nelíbila kráva, na kterou neustále štěkal :D. 
Doma si s ním ostatní zvířata nechtějí hrát, protože je tak o 2 hlavy větší a 'nahání je' ne doslova, ale dělá to jako by to byly ovce :D. 
Je pro mě vším. Je to můj volný čas. Je to můj život. On je můj život a Vám děkuji, že jste mu ten život mohla poskytnout..:)
Týna

 

 

 

Dobrý den, paní Zouzalová,

děkujeme za zaslání PP. Váš pozdrav jsme Hegárkovi okamžitě vyřídili, celý se tetelil radostí. Kdyby mohl mluvit, určitě by Vám poděkoval za péči, kterou jste mu věnovala a poslal by vřelé pozdravy i svým rodičům. Hegárek nám dělá velikou radost, je to naše zlatíčko a miláček celé rodiny - zdůrazňuji slovo "celé". Určitě si vzpomínáte na manželovy prvotní rozpaky. Hegárek všechny obavy rozptýlil už cestou v autě, po celé dvě hodiny jízdy byl tím nejvzornějším pasažérem, kterého jsme kdy vezli. Před manželem si lehá na zádíčka i bez vysloveného pokynu, nechá se od něj mazlit, a tím si ho samo zřejmě hned získal, Hegárek je prostě všemi mastmi mazaný. Je moc hodný a učenlivý. Syn ho stále učí nové kousky, jsou z nich velcí kamarádi, jeden druhého nespustí z očí. Hegárek umí přiběhnout na přivolání,

na pokyn si sedne, podá pac a pomalu se učí i pokynu lehni. Vydrží dokonce i chvilku na povel čekat na místě. Měli jsme trochu obavy ze seznamování s naší kočičkou,ale vše dobře dopadlo, kočička mu občas jí z misky, Hegárek ji milostivě nechá ochutnat, pak ji s libostí prožene po zahradě. Myslíme, že z nich po čase budou nerozluční kamarádi. Už teď chodí pejsek s kočičkou za synem oba dva jak věrní průvodci. Je to radost je pozorovat.

V pátek jsme byli u našeho veterináře na očkování, Hegárek byl statečný, pan veterinář ho chválil a předpověděl mu budoucnost se zlatými výstavními medailemi. Uvidíme, Hegárek je moc šikovný a my Vám za něj touto cestou moc děkujeme.

Synovi jsme koupili knihu Deníček našeho štěňátka a já bych Vás chtěla poprosit o nějakou Hegárkovu fotku od jeho narození, abychom dokumentaci v Deníčku měli kompletní. Na závěr mám ještě jednu prosbu - v kalendáři psích jmen jsme hledali jméno Hegar, ale nenašli jsme jej. Mohla byste nám, prosím, napsat, jak jste ke jménu Hegar přišli? Je vymyšlené, nebo jste vycházeli z nějakých nám utajených zdrojů? Rádi se o tom dozvíme více.

Předem děkujeme za odpověď.

PS: V příloze zasíláme fotky Hegárka od prvních chvil u nás až po dnešní 1. adventní neděli, kterou jsme slavili poprvé ve společnosti pana Hegara z Trnitých akátů
S pozdravem Alena

 

 

 

Zdravím,
Tak jsem dnes cestoval na očkování, nějak se mi přestala líbit jízda autem a celou cestu jsem probrečel. Brácha (Hugo) ten cestoval v pohodě. V ordinaci mne také zvážili mám úctyhodných 7,2 kg.
Brácha jen 5,6kg je to prostě prcek. Papíry došly v pořádku tak už mám i rodný list. Jinak jsem tu spokojenej hraček mám dost (ale pantofle ukrást to je zábava panečku).
Tak Vás všechny Hassan a Šneci

 

 

Dobrý den Miluško,
měli jsme na návštěvě opět našeho šikovného fotgrafa, tak se s Vámi musím poděli o fotky Girušky, protože ona je prostě úžasná a kouzelná za každé situace,i když se zrovna koupe nebo váli v bahně :) a že to sou tedy opravdu její nejoblíbenější činnosti :) už aby nám tady přituhlo a napadl sníh nebo budu koupat každý den :)
Tak to bratříčkové vycestovali opravdu do světa :)
Na to jak jsem se minulý týden bála,že se mezi koníkama nenaučí chodit,tak ted už je jak velký mazák :) mají to hold v sobě
To je hezké jak si pořídili sourozence, no budem muset Girušce časem pořídit kamaráda borderáka taky :)
Jsme z nich unešení,a každý den nás stále překvapuje jak moc je šikovná, ona snad dělá co nám na očích vidí :)
i cizí lidé sou z ní nadšení,kdo jí pozná hned si jí zamiluje, a že ona to pekelně umí každého získat :) musím se pokaždé smát jaká je to mrška mazlivá :)
Představte si že papíry sem ještě nevyzvedla,ještě sem se tam nedostala . Už sme byly na očkování, (pan doktor z ní byl unešený také ,jak je moc hezká :)tak máme před sebou ještě to třetí,to jdeme v prosinci před svátky, těšíme se co bude girča dělat na svůj první stromeček , to budou zážitky
Jsme opravdu rádi že jí máme,každý den s ní je úžasný , i když je pochmurno a ošklivo ona nám rozsvítí každý den :) . Děkujeme Vám,že jí máme :)
Mějte se hezky a užívejte mrnata :)
Míša

 

 

Dobrý den paní Milko,

Albík (Henry) je zlatíčko naše kousavý. Roste jako z vody, ničeho se nebojí, je s ním sranda. Zvykl si velice brzy, ani jsme nezaznamenali, že by se mu nějak stýskalo. Umí příjít na jméno, sednout a za pamlsek i lehnout, ostatně za pamlsek udělá cokoliv. Rád běhá venku za provázkem nebo mičudou. Máme ještě jednoho pejska/bišona/ a ten jeho pravý opak. Albík to okouknul a už ví jak ho vytočit a prohnat. Albíka máme nafoceného poze chvilenku před spaním, jinak jsou všechny fotky rozmazaný. On totiž nepostojí, je jako dráček. Zasílám pár foteček, přeji krásný den se zbytkem malých nezbedů. Mirka

 

 

Dobrý den paní Zouzalová,
posílám fotky pořízené z října, kdy jsme Arinku zbonitovali v Mladé Boleslavi.Fotky nám udělala fotografka Renata Hofmann a myslím, že se povedly
26.4.2012 jsme se zúčastnili výstavy psů v Dětřichově a získali výborná 1, vítěz třídy otevřené a výbornou jsme obhájili i v červenci na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi!Máme velkou radost.
Co je u Vás nového?Nějáký nový přírustek?
S pozdravem
Andrea a Ardea

 

 

Dobrý den,
po dlouhé době zase píšu :) už nám to začlo na 100 % , tak času moc není :) Girušce se snažíme věnovat co to jde . Krásně nám zvládla přechod z dovolené do pracovního procesu, asi má doma zábavu velkou s kočičkama :) je z nich celá paf. furt je nahání a provokuje ke hře, zrovna včera chtěla tu její oblíbenou vyprovokovat k aportování míčku, akorát kočička nějak nechápala proč jí furt ten míček podstrkuje. Takže co jsme v práci Girča nestrádá a ani sousedi si ještě nestěžovali že by tam knučela.
Posílám zase nějaké fotečky. Už se mnou začla navštěvovat stáj a seznamovat se s jejím novým velkým kamarádem, a začíná být velice oprasklá :D( zkoušela provokovat i toho velkého kamaráda ke hře) až si říkám jestli si někdy začne dávat pozor mezi těma koníkama :)
Tento týden jdeme už konečně na to očkování, a už prošla io jedním odčervením
Roste nám jako z vody:) sem si říkala jestli neroste až moc rychle,ale naštěstí mě pan doktor uklidnil,že je vše v pořádku.
Je to opravdu holka šikovná, už zvládá několik povelů a miluje aportování, a všechno jí děsně baví, až si říkám že to ten pejsek snad umí odmalička.
Na jedné z fotek je i se stejně starým kamarádem flat coated retriver ( s kterým se chodí navštěvovat , je to pejsek mé kolegyně z práce )
A jak se máte vy ? a ostatní zbylá štěnátka?
Mějte se hezky

 

 

Dobrý večer,
tak Hermionka (Freya) sklidila ohromný ovace. Šla z ruky do ruky :) A co naši domácí mazlíci? Terezka (yorkšír) to psychicky neunesla a šla trucovat do ložnice, Vichapi (československý vlčák) měla takovou radost z nového přírůstku, že jí ani táta nemohl udržet jak se chtěla vítat, Ťapka (fretka) dala najevo úplnou ignoraci a rovnou se jí vrhla na misku s granulema :) ale nejvíc si dnes vyhrála s Jimym (border kolie), běhali po celým baráku. Po příjezdu domů nám hned pokřtila koberec, ale jinak je moc šikovná, když potřebuje čůrat, řekne si. V noci teda vstávám po třech hodinách, ale za odměnu mám neposkvrněný koberec. Zasílám pár prvních fotek.
S pozdravem Ivča

 

 

Dobrý den,
dnes byla Giruška s námi na návštěvě u přítelova švagra který velice rád fotí, tak samozřejmě musel tu naší princeznu hned nafotit, tak Vám musím poslat pár fotek na ukázku, je opravdu nádherná, a už z ní roste velice hezká slečna
Dělá nám jen a jen radost, jaká je to šikulka, a každý říká jak je to strašně hodné a zlaté štěnátko tak uvidíme jaká bude puberta. Začla s námi chodit na zahrádku,kde musí všechno zkoumat dnes se jí povedlo přistát v zahradním jezírku naštěstí si tam namočila jen prdku tak sme nemuseli za ní skákat šipku, Okusila už i první sníh ( zpočátku se bála a nechtěla jít vůbec ven )o víkendu nám v Plzni sněžilo
A jakpa Girušky bratříček už je také v nové rodině?
S pozdravem Míša

 

 

Dobrý den,
tak jsem se konečně dostala na email,a řekla sem si že Vám napíšu něco delšího
Tak Giruška se aklimatizovala suprově,je to zlatíčko, získala si snad všechny. Na naše kočičky reaguje moc dobře, ani sem nečekala že bude takhle zlatá,myslela sem že na ně bude štěkat,ale chtěla by se s nima kamarádit, no a ta naše nejmladší ta je taková do světa tak ta jí furt zkoumá,ještě nepochopili co to vlastně je za zvířátko jestli další kočka nebo pejsek ( protože ten pejsek přeci neštěká
Rozbaštila se nám jak malý žrout,až si říkám jestli vůbec toho může tolik sežrat zatím jí dáváme abysi brala podle sebe libovolně,tak snad nám nepraskne no a přijde mi že snad den ode dne roste jak z vody , koupili jsme jí tři druhy granulek ,a vybrala si teda po ochutnání že ten royal canin je prostě největší bašta no taky sme s ním krmili naší jednu kočku,která nám pak umřela vpožehnaném věku 19 let, tak snad bude Giruš taky s náma tak dlouho je strašně snaživá,snaží se nám udělat radost tak se snaží dát najevo aby mohla udělat louži venku, asi se jí líbí vždycky obrovská pochvala pak vrtí ocáskem jak blázínek
A venku na travičceuž si nás pěkně hlídá aby sme jí náhodou neutekli
Zdravím a zase napíšu jak sejí líbí v novém domově

Posílám dvě fotečky , první : takhle sem spinkala první noc aby se mi nestýskalo,za to sem nové paniččce sebrala polštáš a okusovala jí vlasy:-)
druhá: to je muj pelíšek , ale radši spím někde rozpláclá na zemi ( i když v noci si do něj i na pár hodin lehnu:-)

 

 

Dobrý den,
Tak píšu jen malé info o Dinouškovi (ano toto zdrobnělé jméno mu zůstalo). Já jsem se přestěhovala, takže přes den je Dinouš ve výběhu u rodičů, a odpoledne si ho vyzvedávám a jdeme na procházky (10-20 km podle dnů) a ráno se vrací zase zpátky k rodičům. Vzhledem k tomu, že je to pořád miláček rodiny, tak nesmí zůstávat venku přes noc (co kdyby ho někdo ukradl) a obzvláště mamka si potrpí na to, aby věděla, kde se právě nachází…:-D.

Jinak jsem měla v pondělí nehodu s bulteriérem, takže mám teď pokousanou, zašitou a zlomenou ruku v dlaze a nemůžu ji používat. A tady přichází na řadu Dino – pomáhá mi s oblékáním, zapínáním tašky, podáváním a nošením věcí atd. Dřív se staral hlavně o noviny a podávání věcí…takže je užitečný a díky tomu i dost šťastný…vždycky ho nejvíc bavilo něco přinést a pomáhat…tedy na prvním místě bylo hlídání želvy, pak míček…mám vlastně doma tak trochu asistenčního psa (dokud nepotká kočku)…dokonce si teď dává pozor aby mi svou divokostí neublížil…
S pozdravem,
Ála

 

 

Dobrý den,
právě jsme se vrátily z DKK a výsledky super DKK 0/0 kontrola očí taky v pohodě bez nálezu.Foto Estona na www.rajce.net dejte do vyhlédávaní Eston z Trnitých Akátů nebo jen Eston.
S pozdravem, Libor

 

 

Dobrý den Miluško,
dlouho se snažím vám napsat, ale nějak není čas.
Floyďík roste jako z vody, už je o 2 hlavy větší než naše boloňská psice. Podle fotek taky můžete poznat,že se hodně vytáhl.
S pejsky vychází dobře, ale vůbec si s ním nechtějí hrát, snad se to zlepší . Okolo koček obíhá jako kdyby naháněl ovečky - trdlo jedno malý . S lidmi je to horší, ale už si na ně pomalu začíná zvykat.
Ze začátku jsem ani netušila, že bude tak chytrý a inteligentní. Umí sedni, lehni, aportovat a chodit na vodítku. Všechno ho zajímá, je strašně zvědavěj. Velice rád kouše, a to nejen věci Všichni ho obdivují a říkají jak je krasný - no mají pravdu. Nejhezčí je ten jeho přátelský věrný pohled přímo do očí.
Má se tu dobře, nemusíte se ničeho bát. Pozdravujte Aimušku a ostatní. Týnka a Floydík.

 

 

Dobrý večer Miluško,
hrozně se omlouvám, ale už se chystám strašně dlouho Vám napsat, ale čas pořád nějak chybí. Kdyby jste hned nevěděla o koho jde, tak jsem si vloni od Vás brala Denyho.
Nejprve Vám chci poblahopřát k novým přírůstkům, určitě jsou krásní (škoda že tam nemáte fotečky).
Pak Vám chci znovu poděkovat za Denýska, je to naše zlatíčko a nejsuprovější pes, jakého jsme kdy měli. Je hrozně šikovný, od 4 měsíců chodíme na poslušnost a od cca 6 měsíců trénujeme agilitu (je šikovnější než já,....) Zítra už nám bue 11 měsíců, k 1. narozeninám dostane obrovský psí dort, který mu nechávám dělat v psí pekárně, kde to mají prostě úžasné. Deník je nádherný pes...už je z něj pan pes a v okolí velice oblíbený ostatními pejsky (on si nevybírá, má rád všechny). Má 23 kg, ale ani deka zbytečné. Je prostě nádherný.
Chtěla jsem se zeptat, co Arletka, nebude mít také brzy další potomstvo, abych byla upřímná, trochu jsme zvažovali, že bychom možná popřemýšleli a vzali si k Deníkovi brášku.
Tak dejte vědět, jestli neočekáváte další vrh, popřípadě nějakou fotečku od Amy štěňátek, třeba nás navnadíte k hnědobílé variantě, koneckonců jsou to taky pusinky.
PS. v příloze aspoň jedna fotečka, pracuji na dalších, ale chce to jiný formát, tak snad dojde.
Mějte se krásně ať Vám rostou a dělají samou radost.
Eliška a Denýsek

 

 

Dobrý den,
včera nám dorazil Dixův průkaz původu, moc děkujeme za zaslání. Včera měl Dix vůbec takový dárkový den. Přišel mu nový obojek, takže je teď největší fešák, taky dorazilo něco na zub, no a od Vás ten průkaz:) Taky jsme se včera poprvé vypravili k nedaleké řece a tam pěkně vyváděl ve vodě. Hrozně ho voda baví, ale jen venku, doma do sprchy se mu už moc nechtělo. Venku už má plno kamarádů od sousedů, ale nejvíc si vyhraje se stejně starým pejskem Bernského salašnického psa. Jsou to takoví dva medvědi:) Ale Dix je poslušnější:)
Už jsme očkovaní na vzteklinu a asi v říjnu si půjdeme pro čip. V září začneme chodit na cvičák do psí školky, tak jsem zvědavá, jak nám to půjde. Měli jsme trochu problémy s vyrážkou na bříšku, ale veterinář nám řekl, že to nic není, dal nám speciální šampon a za 2 dny bylo po vyřážce:) Dix totiž, jako správné mimino, všude vleze a nejvíc ho baví špinavá smradlavá voda:/
Cestou jsme potkali 8 týdenní štěně borderky (pejska Sonyho), a hrozně moc si spolu hráli. No a my jsme viděli, jak nám Dix rychle roste. Už to není taková malá kulička, ale pěkný kus nezbedy:)
Mějte se hezky a my se zase někdy ozveme.
S pozdravem
Maja&Kaja&Dix

 

 

Dobrý večer, Miluško,
moc děkuju za zprávu, vím, že jste říkala, že ty dovolené odeslání papírů občas zbrzdí. No my máme z Elliota velkou radost, učí se hrozně rád a často se nás snaží přechytračit. Zítra se na něj přijede podívat ještě druhá babička a to bude muchlování. Posílám ještě nějaké fotky, že opravdu hodně vyrostl. Nebojí se žádného pejska, se všema je kamarád a miluje i všechny lidičky.
Mějte se zatím a zdravím!
Renata

 

 

Dobrý den,
jdu Vám hned podat čerstvé zprávy o Elliotově pobytu u nás doma:o) Teda, musím říct, že je to opravdu neuvěřitelný pejsek, je tak úžasný a chytrý, no naše zlatíčko:o) Radostí by nás nejradši oblízal a rozkousal, je to takový malý tuleň:o)
Po dvou loužičkách doma, což ale byla naše chyba, byli jsme moc pomalí, už chodíme čůrat ven, hned jak vyjdeme na travičku, tak čůráme, šikulka:o) Včera byl i první bobek a dnes v noci další:o) Je to už miláček celé rodiny. Chodíme s ním i jednou za noc, ale jen se vyčůrá a zase jde spinkat.
Musím přiznat, že jsme se s přítelem báli, jak to zvládneme, aby se všechno naučil, ale u něj to jde prostě samo. Čůrání má naučené už od vás z domova a od své maminky, takže u nás si jen musel zvyknout na výtah:o) Příští týden budeme mít už kotec, tak to bude pro něj veselejší než v bytě.
Dnes byl poprvé na 2 hodinky sám doma a zvládnul to na výbornou:o) Všechno začíná poznávat zoubkama a musíme na něj dávat pozor venku, takových "dobrot", co se najde:o)
Posílám i nějaké fotečky.
Nemusíte mít o Elliotka tedy starost, má se moc dobře. Na další očkování jdeme v pondělí a pan doktor ho moc chválil. Co zbylá dvě štěňátka, už mají také svůj domov?
Mějte se moc dobře a vyřiďte Aimě, že Elliotek je vpořádku:o)
Hezký den!
Renata

 

 

Vážená paní Zouzalová, Amálka má první zkoušku z dogdancingu Freestyle 1, tak si to můžete zařadit do úspěchů Vašich odchovanců. Dále posílám fotky ze setkání Amálky a Alfa z Trnitých akátů. Slečna Pánková byla tak hodná, že nám Alfíka přivezla ukázat na chatu.
Milena

 

Posílám pár skoro současných fotek Breta,je to z minulé neděle.Už má všechna očkování,chodíme spolu po loukách,je bezvadnej.Na rozdíl od mého minulého psa ho klidně můžu pustit z vodítka,protože si mne neustále hlídá,abych se mu neztratila.Ten minulý měl tendenci prchat do dáli,kdykoli někde něco uviděl,takže chodil celý život na dlouhém vodítku.Minulou neděli jsem se musela zasmát,protože jsme šli kolem zahrady,ze které na nás štěkal rotvailer a ten malej prcek začal vrčet! To jsem od něj slyšela poprvé. Je statečnej,ničeho se nebojí.A je děsně chytrej....Už umí povely sedni,lehni,i jen na pokyn rukou.Ke mě,pojď,na vodítku u nohy(ale to je ještě trochu problém,ale jde to.Taky na povel štěkne.Bezvadně aportuje,to ho děsně baví.Už ani nevím,co ho mám učit,tak jen pilujeme to,co už umíme.Máme z něj celá rodina radost,dokonce mladší syn nás díky tomu častěji navštěvuje.Před 14ti dny hárala jedna kočička a chudinka se do Breta zamilovala(ona je do něj myslím zamilovaná od prvního pohledu),takže za ním pořád dolézala,nechala se od něj vláčet po celém baráku a obávám se,že se k ní nakonec žádný kocour nedostal,protože byli pořád s Bretem u sebe.

Květa

TOPlist